HAKKIMIZDA

TARİHÇE

2016 yılında Antalya'da eğitimiyle birlikte hukukun her alanında çalışmaya başlayan Av. Abbas DOĞAN tarafından kurulan Abbas Doğan Hukuk Bürosu, kurulduğu günden itibaren sahip olduğu istikrarlı gelişmeyle Antalya'nın saygın hukuk bürolarından biri haline gelmiştir.

Bugün, staj ve eğitim döneminde çalıştığı bürolarla bağını koparmadan hukuk hizmetine devam etmektedir.

VİZYONUMUZ

Yenilikçi ve başarı odaklı hukuki hizmetler sunma anlayışıyla hareket eden Abbas Doğan Hukuk Bürosu olarak, insan hayatını ilgilendiren her türlü hukuki alanda hizmet vermekteyiz.

En temel anlamda büromuz, müvekkilleriyle kısa vadeli değil, güven temelli uzun soluklu profesyonel ilişkiler kurmayı hedeflemektedir.

MİSYONUMUZ

Müvekkili temsil ve danışmanlık hizmeti faaliyetlerini ifa ederken; evrensel ahlaki, hukuki değerler, avukatlık mesleğinin temel ilkeleri ve yükümlülükleri çerçevesinde hareket etmek.

Müvekkillerimizin taraf olduğu anlaşmazlık ve uyuşmazlıklarında adli ve idari mercilerde hak ve menfaatlerini savunmak, tasarruflarının yürürlükteki mevzuata uygun olarak icrasında yardımcı olmaktır.

Çünkü biz biliyoruz ki; 

“HUKUK, BİR GÜN HERKESE LAZIM OLABİLİR.”

Öncelikli hedefimiz; gelişerek büyümek olup bu bağlamda vizyonumuz da daima yenilenmektir. 

Bu hedeflerin birleşimi noktasında kurulan hukuk büromuz gerek deneyim ve bilgi sahibi avukat kadrosu gerekse bu yolda kararlılıkla yürümeyi hedef alan genç çalışma arkadaşlarımızla soruna çözüm odaklı bir yaklaşım ve sistem getirerek hukuk camiasındaki farkını ortaya koymaktadır.

Bunların yanı sıra global dünyanın ekonomik dar kalıbına girmeyip bir başka gerçekliğe değer yargısı ortaya koyarak, vakaya salt ekonomik değil insan odaklı bakmaktadır.

  • Toplumsal değerler ve hukuksal ilkeler çerçevesinde müvekkil ile karşılıklı saygı ve güvene dayalı ilişkiler kurmak.
  • Hukuki sorunlarda “çözüm odaklı” yaklaşım biçimi sergilemek.
  • Hukuki uyuşmazlıkları sadece dava avukatlığı ve çekişme olarak ele almayıp, gerektiğinde uzlaşarak en hızlı ve etkin şekilde çözümlemek.
  • Müvekkilin başkalarına açıklamayacağı bilgileri tarafımıza sunması durumunda bu bilgileri – özel kişisel bilgiler ve çok değerli ticari sırlar gibi – güven mahremiyet ve güven kavramı kapsamında saklamak.
  • Üstlendiğimiz görevleri zamanında ve zorluklardan yılmadan başarıyla bitirmek.
  • Başarıya odaklanarak sürekli olarak gelişmeyi hedeflemek.
  • Hukuki ihtilafların yürürlükteki yasalar çerçevesinde, hukuka uygun, geçerli çözümlerle halletmek.